LG 50UP75006LF 50 inch 4K UHD HDR Smart LED TV (2021 Model) with Freeview Play, Prime Video, Netflix, Disney+, Google Assistant and Alexa compatible
Every checkout click helps support our website, so thank you for your support in advance.
For more information see – About Corporate Computers
For information on our Affiliate Disclosure see – Affiliate Disclosure
Be certain this fits by entering your model number.
Dazzling 4K Ultra HD viewing with vibrant picture quality
Soaking up and atmospheric sound quality with AI Sound
webOS smart platform with Freeview Play, Netflix, Disney+ and more
Instant movie theatre with FILMMAKER mode and HDR
Google Assistant and Alexa compatible
Included components: Usual Remote
Power source type: Corded Electric
Surround sound channel configuration: 2.0 ch
Related products
Microsoft Surface Pro 7 12.3” Tablet (Platinum) – Intel 10th Gen Quad Core i5, 8GB RAM, 128GB SSD, Windows 10 Home, 2019 Edition, and Black Type Cover
Robot Vacuum Mop, Huzbot Upgraded 2000Pa Max Robot Vacuum Cleaner, 120Min Run Time, 2.7in Super-Thin, Self-Charging, Intelligent Gyro Navigation, Daily Schedule for Pet Hair, Carpets & Hard floors